1. Opatrunek z folii należy zmienić po około trzech (nie więcej) godzinach po zabiegu. Tatuaż należy ostrożnie przemyć zimną wodą stosując mydło, a następnie delikatnie osuszyć ręcznikiem papierowym. Folię należy nosić w dniu zabiegu, na noc i w ciągu kolejnej nocy. Można ją zastosować również jeśli istnieje prawdopodobieństwo narażenia go na działanie zanieczyszczeń lub otarć w czasie późniejszym.
2. Świeży tatuaż smarujemy kremem do pielęgnacji tatuażu przyspiesza to gojenie oraz pozwala zachować prawidłowy koloryt wykonanej pracy. Krem nanosimy na skórę poprzez wklepywanie, dzięki czemu nie dochodzi do efektu “przesmarowania” tatuażu, a skóra prawidłowo oddycha. Najważniejszą rzeczą jest zachowanie czystości oraz nawilżanie tatuażu, aby zagoił się prawidłowo. Specjalistyczny krem jest dostępny w studiu
3. Tatuaż powinno się przemywać gołą ręką, wodą z mydłem i smarować maścią trzy do do sześciu razy dziennie ( najlepiej co 3 h ). Czynność tą należy powtarzać do momentu zagojenia sie tatuażu, czyli do momentu zejścia wszystkich “skórek”. Folię zakładamy tylko na dwie pierwsze noce.
5. Po przemyciu tatuaż należy dokładnie osuszyć papierowym ręcznikiem tak aby był on jednolice matowy bez błyszczących miejsc. Do momentu schodzenia skórek należy przecierać skórę po przemyciu. W momencie kiedy skórki zaczną schodzić, należy osuszać tatuaż poprzez oklepywanie ręcznikiem tak aby nie zrywać odpadających skórek.
4. Nie należy w ciągu 2 tygodni od wykonania tatuażu chodzić na basen, siłownię, saunę, fitness itp. Nie wolno również opalać tatuażu przez okres 1 miesiąca od momentu wygojenia.
5. Należy unikać długotrwałych kąpieli! Powodują one odmoczenie tatuażu, co może wywołać poważne komplikacje w procesie gojenia.
6. Nie wolno spożywać alkoholu oraz środków psychoaktywnych przez okres minimum 7 dni od momentu wykonania pracy.
7. Wstępne wygojenie następuje po upływie od 7 do 14 dni. Całkowite zagojenie następuje po upływie 2 miesięcy. Po tym czasie skóra wraca w pełni do stanu sprzed wykonania zabiegu.
8. Nie wolno dopuścić do nadmiernego wysychania gojącego się tatuażu. Nie wolno zdrapywać pojawiających się strupków, gdyż grozi to powstawaniem blizn. Strupki zejdą same stopniowo. Nie wolno drapać tatuażu i pozwalać, aby dotykały go inne osoby.
9. Czasami po wykonaniu tatuażu może wystąpić gorączka lub możesz odczuć zmęczenie, więc zaleca się, aby w dniu tatuowania wziąć dzień wolny w pracy.
10. Po wykonaniu tatuażu nie powinno się wykonywać w tym miejscu depilacji laserowej lub innych ingerencyjnych zabiegów .